خانه/ورزشی/قطعات/جک دوچرخه

دسته‌بندی محصولات

محدوده قیمت

ترتیب بر اساس:

فیلتر محصولات
فیلتر کن

دسته‌بندی محصولات

محدوده قیمت

فیلتر کن

جک دوچرخه

جک دوچرخه

جک یکی از جمله کاربردی ترین لوازم جانبی دوچرخه است که برای حفظ حالت ایستایی دوچرخه در هنگام پارک کردن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جک ها معمولا از جنس فلز هستند و با توجه به سایز و نوع ساختشان دارای انواع مختلفی هستند.

یکی از مواردی که هنگام خرید جک باید به آن توجه داشته باشید ، سایز دوچرخه تان است ، که باید جک متناسب با آن انتخاب نمایید.

البته برخی از جک های جدید هستند که اندازه آن ها متغیر است و می‌توانید آن را کوچک و بزرگ کنید ، بنابراین این مدل جک ها محدود به سایز خاصی از دوچرخه ها نیستند و می‌توان آن را برای روی تمامی دوچرخه ها نصب کرد.

بهترین جک برای دوچرخه

بهترین جک برای دوچرخه

فروشگاه آنلاین چارپ بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات دوچرخه است که امکان مشاهده و مقایسه انواع جک را برایتان فراهم کرده و به شما کمک می‌کند تا بهترین جک دوچرخه 12 ، 20 ، 24 ، 26 را خریداری نمایید.

انواع جک دوچرخه
اگر چه جک ها در ظاهر یک میله فلزی ساده به نظر میرسند اما با توجه به نحوه نصب آنها بر روی تنه دوچرخه ، سایز و سایر آپشن هایی که ممکن است داشته باشند، دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

جک تنه دو پیچ و تنه سه پیچ
این مدل جک ها از جمله ساده‌ترین مدل جک ها هستند که بر روی دوچرخه هایی با تنه های خاص نصب میشوند، منظور از خاص بودن تنه این است که از قبل سوراخ هایی برای نصب جک روی تنه در نظر گرفته شده باشد تا بتوان به راحتی این جک ها را بر روی تنه قرار داد که معمولا این گونه تنه ها به صورت 2 سواخه یا 3 سوراخه هستند.

برای نصب جک های تنه دوپیچ و جک های تنه سه پیچ بر روی دوچرخ تنها کافیست که جک را روی تنه قرار داده و محل پیچ ها را فیکس کرده و پیچ ها را ببندید.

این نوع جک ها معمولا بر روی قسمت عقبی دوچرخه قرار میگیرند.

جک وسط
جک وسط همانطور که از نامشان پیداست بر روی قسمت میانی تنه دوچرخه وصل میشوند و از نظر ویژگی های ظاهری مشابه جک های تنه دو پیچ و تنه سه پیچ هستند.

جک های وسط نصب بسیار ساده ای دارند و مانند جک های دیگر میتوان به سادگی و با پا آنها را باز و بسته کرد ، این جک ها حالت ایستایی خوب دارند و با توجه به این که در قسمت وسطی دوچرخه نصب میشوند به راحتی میتوانند وزن دوچرخه را تحمل کنند.

جک وسط
جک وسط
توجه داشته باشید که جک وسط باید متناسب با سایز دوچرخه خریداری شود ، البته برخی از جک های وسط هستند که سایزشان متغیر است و قابلیت تنظیم شدن دارند.

جک وسط دوپایه
نوع خاصی از جک های دوچرخه هستند که بر روی قسمت میانی تنه وصل میشوند و دارای دوپایه برای نگه داشتن دوچرخه هستند که باعث شده بهتر و با دقت بیشتری تعادل دوچرخه را حفظ کنند.

جک وسط های دوپایه بیشتر برای دوچرخه های برقی مورد استفاده قرار میگیرند.

جک وسط دوپایه
جک وسط دوپایه
جک ضامن دار
جک های ضامن دار نوع خاصی از جک ها هستند که منظور از ضامن دار بودن این است که دارای یک قفل هستند که در هنگام باز بودن جک عمل میکند و مانع از افتادن دوچرخه در هنگام ضربه و فشار میشود.

جک های ضامن دار از ایستایی فوق‌العاده های برخوردار هستند به گونه ای که میتوان در زمانی که جک باز است بر روی دوچرخه نشست بدون این که نگران افتادن دوچرخه باشید.

شکل ظاهری جک های ضامن دار کمی متفاوت تر از جک های معمولی است و یک قطعه فنر مانند بر روی آن قرار دارد ، جک های ضامن دار معمولا دارای طول های ثابتی هستند که البته میتوانید با برش دادن آن ها را تنظیم کنید.

نحوه نصب جک های ضامن دار بسیار ساده است و برای محل نصب آنها محدودیتی وجود ندارد و میتوانید آنها را بر روی قسمت عقبی و یا میانی تنه دوچرخه نصب نمایید.

جک های ضامن دار را ممکن است تحت عنوان جک های قفل دار نیز بشناسید.

جک با طول متغیر
برخی از جک ها که تحت عنوان جک های تنظیمی هستند ، میتوان طول آنها را تغییر داد و متناسب با سایز دوچرخه تنظیم نمود.

بر روی جک های تنظیمی یک دکمه تعبیه شده است که در حالت عادی قفل است و با فشردن آن قفل داخلی آزاد میشود و میتوانید طول جک را کم و زیاد کنید و مجددا با آزاد کردن دکمه ، قفل داخلی جک بسته بر روی طول دلخواه شما تنظیم میشود.

جک هایی که طول متغیر دارند را میتوان بر روی تمامی دوچرخه ها از سایز 12 تا 29 نصب کرده و از آن استفاده نمایید.

لیست 10 مدل از پر فروش ترین جک های دوچرخه
همانطور که گفته شد جک دوچرخه مدل های گوناگونی دارد ، شما میتوانید با مراجعه به صفحه جک دوچرخه تمامی مدل های آن را همراه با قیمت مشاهده کنید، اما اگر به دنبال بهترین و پرفروش ترین مدل های جک برای دوچرخه تان هستید، ما مدل های زیر را به شما معرفی میکنیم:

جک وسط دوچرخه مدل U1

جک دو پیچ دوچرخه مدل GS

جک ضامندار دوچرخه سایز 20

جک ضامندار دوچرخه سایز 16

جک ضامندار دوچرخه سایز 12

جک وسط دوچرخه اوکی مدل A1

جک دوچرخه تنظیمی مدل FX60

جک ضامندار دوچرخه سایز 26

جک دوچرخه مدل F2

جک سه پیچ دوچرخه مدل GM