دسته‌بندی محصولات

محدوده قیمت

ترتیب بر اساس:

فیلتر محصولات
فیلتر کن

دسته‌بندی محصولات

محدوده قیمت

فیلتر کن

لوله زین

لوله زین دوچرخه

لوله زین دوچرخه

لوله زین دوچرخه وظیفه تنظیم ارتفاع زین را دارد.

لوله زین دوچرخه با نام انگلیسی Seatpost یک میله رابط بین زین و بدنه دوچرخه است.

چرا که زین دوچرخه از جمله موارد مهم برای تنظیمات متناسب سازی سایز دوچرخه برای قد هر شخص است.

لوله زین دوچرخه با توجه به جنس بدن دوچرخه می تواند از متریال های فولاد، آلومینیومی و همچنین فیبر کربن باشد.

لوله زین دوچرخه

لوله زین از پایین بوسیله یک بست اهرمی و بست پیچی به بدنه دوچرخه متصل می شود و از بخش بالایی به زین دوچرخه متصل می شود.

لوله زین دوچرخه

در گذشته لوله زین ها در بخش بالا به وسیله یک پیچ و تسمه فلزی دندانه دار به زین متصل می شد که تنظیمات محدودی روی آن قابل اجرا بود اما اکنون در بست بالای لوله زین از دو پیچ تنظیم و یک ریل استفاده شده است که این موضوع کمک می کند که تنظیمات مناسبی را روی زین انجام داد.

لوله زین دوچرخه از یک طرف داخل تنه دوچرخه محکم می شود و از طرف دیگر به زین متصل است که ارتفاع آن توسط پیچ متصل به تنه یا بست لوله زین تنظیم می شود. با پیچ های زیرین زین دوچرخه، می توانید زین را به عقب و جلو یا بالا و پایین ببرید تا زاویه زین نسبت به افق و راستای تنه تنظیم شود.

جنس لوله زین دوچرخه

جنس لوله زین های دوچرخه از کربن و آلومینیوم و آهن ساخته می شود

اگر جنس لوله زین دوچرخه آهن باشد و تنه دوچرخه هم آهنی باشد باشد ممکن است با زنگ زدگی به هم بچسبند و دیگر نتوانید آن را حرکت دهید.

لوله زین ها معمولاً در چندین سایز به بازار عرضه می شوند و هر دوچرخه معمولاً سایز خود را دارد. بست میله زین در دوچرخه های رده بالا بیشتر بدون ضامن بوده و باید با اچار آلن باز و بسته بشود.

البته بست میله زین بهتر است ضامنی باشد تا به راحتی قابل تنظیم باشد و در سرازیری ها به جهت کنترل بهتر دوچرخه ، بتوانید سریع زین را پایین کشیده و در سربالایی ها به جای خودش برگردانید.

خرید اینترنتی لوله زین دوچرخه و بررسی قیمت لوله زین دوچرخه و انواع لوله زین دوچرخه و ارزانترین لوله زین دوچرخه و بهترین لوله زین دوچرخه در فروشگاه دوچرخه چارپ